Google AdWords Reklamları ( Ads )

 

google adwords

Dijital pazarlamanın ( dijital reklam – google reklamları – ” google adwords = google ads ” ) fayda / maliyet oranı en yüksek araçlarının başında gelen Google AdWords reklam yönetimi ve reklamları uzmanlık ve profesyonel yaklaşım gerektirir. Aksi halde karlı bir yatırım aracı olmaktan çıkarak gereksiz bir masraf haline gelebilir.

Dijital Reklam Pazarlama Ajansı

Cyberman olarak yetkili ve sertifikalı Google ajansıyız. Bunun başarıya ulaşmak için yeterli olmadığını çok iyi biliyoruz. İleri düzey analiz ve optimizasyon çalışmalarına verdiğimiz önemin, yakaladığımız başarı hikayelerine büyük katkısı olduğuna inanıyoruz.

Google Adwords Reklam ve Planlama:

google ads

Oluşturduğumuz tüm Google AdWords hesaplarında kampanya ve reklam gruplarını olabilecek maksimum segment sayısına ayırıyoruz. Bu sayede ileri düzey optimizasyon gerçekleştirebiliyoruz. Coğrafi, yaş, cinsiyet, ilgi alanı gibi birçok segmenti ayırarak ve kesiştirerek oluşturduğumuz kampanyaları inceleyerek, roi (return on investment) yani yatırım geri dönüşünü inceleyerek bütçe dağılımını gerçekleştiriyor, mevcut bütçe ile daha fazla geri dönüş sağlıyoruz. Bunlar bizim vazgeçilmezimiz. İleri düzey optimizazsyon için her şeyi profesyonelce gerçekleştiriyoruz.

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlamanın vazgeçilmezi Google reklam araçlarından AdWords konusunda size sunduğumuz detaylı hizmet ile markanız için en etkili bütçe dağılımını gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Dijital dünyada ben de varım demeniz için sizinle birlikte çalışıyoruz. Profesyonel ekibimizin gerçekleştirdiği titiz çalışmalarla size efektif geri dönüşler sağlıyoruz.

 

Google Ads Reklam Pazarlama Yönetimi :

Dijital pazarlamanın en önemli unsurlardan olan Google Ads yönetimini doğru yapılandırarak, dijital reklam bütçenizi en karlı biçimde planlamanıza olanak sağlıyoruz. Böylece bu alandaki tüm harcamalarınızda ve geri dönüşlerinizde etkili bir iyileştirme gerçekleştrimiş oluyoruz. Doğru analiz, doğru planlama, profesyonel yaklaşım ve en etkili sonuç…

Reklamlarda Kullanılan Anahtar Kelimelerinin Önemi:

 

Google Ads ReklamlarıGoogle araçları Ads reklamlarında kullandığımız bu anahtar mottolar olarak bize ve dolayısıyla çalıştığımız tüm markalara başarıya doğru açılan kapıları, ardına kadar açıyor. Bu yoldaki en önemli enstrümanlardan biri olan Google reklamları konusunda, her detayı tüm ayrıntısına kadar inceleyen eksiksiz yakalaşımımızla daima yanınızdayız. Günümüz dijital dünyasının hızla değişen ortamına ayak uydurmanız için, sizlere profesyonel ekibimizle destek vermekten ve markanızın başarı hikayesinde yer almaktan büyük mutluluk duyacağız.

 

Dijital ajans olarak en yüksek verimi en düşük maliyetle planlamak analizleri doğru ve yerinde yapmak, her ayrıntıyı değerlendirip yerek ve global pzarlamada en üst seviyede verim almak ajansımızın ilk politikasıdır.

 

Google Adwords Reklam Kalitesi

 

Google Ads Medya Planlama

Öncelikle marka‘nın vermiş olduğu brief doğrultusunda bir planlamaya gidili.
Belirlenen hedef kitleye uygun olan satın alma modelleri Dijital Medya – kampanyaya uygulanmalıdır. Kampanya devam ederken düzenli aralıklarla kampanyanın efektifliğini ölçmek ve raporlamak, dijital medya kampanyalarının sonuçlarını analizlerini iyi takip etmek, bütün bu sürecin en önemli kısmını oluşturur. Medya planlaması yapılırken dikkate alınması gereken konular ve sorular vardır. öncelikle kampanyası yapılacak ürünün ya da hizmetin çok iyi analiz edilmesi gerekir.

Ürün ve Medya Belirleme

Ürünü iyi bilmek yapılan kampanya’yı sonraki adımda olan hedef/hedefler kitlesinin belirlenmesinde en önemli aşamayı oluşturur. Önceden de belirlendiği gibi doğru kitlenin belirlenmesi çok önemlidir. Kitle hangi kriterleri kapsıyor, bu kitlelere kısa yoldan nasıl ulaşılabilir, verilecek ana mesaj, verilecek mesajı kitleye hangi tarih/tarihler saat/saatler aralığında vermek en uygundur, kampanya/kampanyalar ney/neleri hedef almaktadır gibi sorulara yanıt arayıp bulmak planlamanın en temel hatlarının başında gelir. Bütün bunlardan sonra kampanyanın nerede – ne zaman etkili olacağı konusunda planlama oluşturulur.

Hedef Kitle

Google ads reklam ‘larında hedef kitle oluşturulduktan sonra, hedef kitleye en uygun hangi dijital/medya araçlarının ve hangi araçların kullanılacağı belirlenir. Hedeflenen kitle en çok kullandığı araç/mecrayı belirlemek ve sonraki adıma geçilir.

Örnek olarak 20/25 yaşlardaki tüketicileri hedef olarak öne çıkardığımızda, sosyal medya platformları iyi bir araç olacaktır. Fakat 40’lı yaşlardaki tüketicileri hedeflediğinizde geleneksel medya tercih edilebilir. Buradaki adımların hedefler doğrultusunda doğru bir şekilde uygulanması kullanılan bütçenin doğru hedefler içinde olmasını sağlar. En son adımda değerlendirme ve kampanyayı başlatma aşamasıdır. Kampanya boyunca oluşan raporlamalar ve analizler toplanarak getirilerek kampanya sahibine sunulur. Buradan kampanyanın ne kadar başarıya ulaştığı incelenir.

Cyberman Dijital ajansı

 

google reklam