Yandex Navigasyon Reklamları

Yandex yeni reklam modelleri ile markalara sıra dışı iletişim fırsatları sunuyor. Yandex’in Google’dan daha iyi olduğu kabul görmüş navigasyon ve harita uygulamaları artık markalar için etkili bir reklam mecrası. Yandex Navi içerisinde kullanabileceğiniz dört farklı model ile lokasyon bazlı reklam vermek, potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve hedeflediğiniz bölgede fayda / maliyet oranı yüksek reklam çalışmaları gerçekleştirmek mümkün.

Yandex Navi Reklam Modelleri

Yandex, Navigasyon uygulamasının içerisinde dört farklı reklam modeli sunuyor. Bu reklam modelleri ile yakınlarda sizin gibi bir işletme arayan sürücülere navigasyon üzerinden reklamınızı gösterebilir, anında satın almaya teşvik edebilirsiniz. YAndex Navi reklamları; Klasik reklam modellerinin dışında akıllarda yer edinmek, trafikte kalan veya yoldaki sürücülere navigasyon içindeki dijital billboard’lar üzerinden ulaşarak en etkili yollardan potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçmenizi sağlıyor.

Markalı Pop-Up Pinler

Markanızın sürücülerin rotalarının üzerinde ya da yakınında olduğunu bilgilendiren, etkili bir uygulama. Kullanıcı rotasında ilerlerken ortalama 1 veya 2 km yakınında bulunan markanın lokasyonu, otomatik olarak markalı-pin şeklinde haritada belirir. Üzerine tıklandığında reklam metni ve “git” opsiyonları gösterilir ve rota yeniden oluşturulur.

Özel Kategori / Markalı Pinler

Özel kategori için Yandex Navigasyon her açıldığında logonuz arama ekranında gösterilir. Logoya tıklanıldığında markanıza ait tüm lokasyonlar logolu pinler olarak görünür. İşaretlenmiş markalı pinlere tıklanıldığında metin ve logodan oluşan reklamınız ekranda belirir. Markalı pinlerde ise arama yaptığınız marka ile ilgili tüm lokasyonlar logolu şekilde görünür.

Markalı Navi Simgesi

Ana ekranda yer alan Yandex Navigasyon’un sarı oku, sizin belirleyeceğiniz 3 boyutlu marka ikonu ile değiştirilir.

Markalı Sesli Yönlendirme

Kullanıcı rota oluşturduğunda, Yandex’in “rota oluşturuldu” sesli yönlendirmesi, markanızın adı ile birlikte duyulur. Örneğin; “Avis iyi yolculuklar diler.”

Uygulama Hakkında

Türkiye’de faaliyete geçtiği ilk aylardan bu yana, geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmayı ilke edinen Yandex.
Reklamlarda da kullanıcıyı boğmayan değişik uygulamalara imza atıyor.

Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören ve kitle kaynaklı gerçek zamanlı trafik bilgisi de içeren Yandex.Haritalar servisini temel almasının yanı sıra, şirketin haritacılık alanındaki benzersiz tecrübesinin bir ürünü olan Yandex.Navigasyon, Türkiye’deki tüm şehirlerin ve yolların güncel vektörel haritalarını içeriyor.

Uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında son derece kullanıcı dostu arayüzünün yanı sıra; ücretsiz oluşu, kitle kaynaklı ve gerçek zamanlı trafik bilgisi sunması, trafik yoğunluğuna bağlı olarak en hızlı alternatif rotaları önerebilmesi ve sesli yol tarifi özelliği bulunuyor.

Reklam vermek için bize ulaşın

Bazı reklam verenler