Affliate Pazarlama

Affiliate marketing sisteminin temeli komisyonculuğa dayanır. Komisyonculuğa dayanan affiliate marketing sisteminde bir e-ticaret sitesinin ürününün satışına destek olan kişi, site, blog vs o sitenin satış için  belirlediği komisyonu kazanmış olur. Böylece e-ticaret sitesi sahibi daha fazla müşteriye daha kolay bir şekilde ulaşır vesadece satış gerçekleştiğinde bir ödeme yapar. Ürünlerin tanıtımını yapantüm yayıncılar ise e-ticaret sisteminin bir parçası olarak bu işten kazanç elde etmiş olur.

Kısaca “satış ortaklığı” olarak adlandırılan affiliate marketing, satış yapmanızı sağlayan ve ancak satış yaptığınızda ödeme yaptığınız etkili bir pazarlama sistemidir. Bu sistem ile satıcı (yani siz) reklam ve pazarlama maliyetinden kurtulurken, satış ortağı da satışına destek olduğu ürünün satışından gelir elde eder. Müşterilerin de indirimli ürün ve kampanyalardan faydalandığını düşünürsek, affiliate marketing’in e-ticaret sektöründeki en karlı sistemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Satış ortaklığı yani Affiliate Marketing, tedarikçi ile satış ortakları arasında ürün satışından elde edilen karın paylaşılması esasına dayalı bir sistemdir. Her iki tarafında kazancına dayalı bir sistem olduğu için basit ve tercih sebebi olmaktadır. Affiliate Marketing ile yurt içi ve yurt dışı birçok firma aracılığıyla yüksek kazançlar elde edebilir ve bu konuda başarı yakalayabilirsiniz.

Türkiye’de Affiliate Marketing sistemini birçok firma kullanmaktadır. Son dönemde, THY, Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburada gibi bilindik firmalar bu yöntemide kullanmaktadırlar.
Biz “satış ortaklığı” konusunda en etkili sonuçlara ulaşmanız için markanıza en doğru yönlendirmeyi yapıyoruz. Doğru kanallarla kurulan satış ortaklığının karlılığınıza ne kadar büyük bir katkı yapacağının bilincindeyiz ve size de bu yüzden etkili bir affilate marketing için en iyi kapıları açıyoruz. Affilate pazarlama yani satış ortaklığı konusunda biz daima yanınızıdayız ve markanızın operasyonel karlılığını bu yöntemle artırmak için hazırız.

Çay Sevenler

Tıklayın

Kahve Sevenler

Tıklayın