Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO )

Bir web sitenizin olması yeni müşteriler kazanmanız için ilk adımdır. İkinci ve en önemli adımı arama motorlarında görünür ve bulunur olmaktır. Tüm arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı arama motoru optimizasyonu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak adına yapılan işlemlerin tamamı arama motorlarının içeriğini oluşturmaktadır. Bu nedenle optimizasyon, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan tüm çalışmaları kapsar. SEO’nun temel amacı, “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda bulunmaktır. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO; aslında sitelerin doğal yollarla kolayca ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu noktada profesyonel ekibimizin sizlere sunacağı çözümler ile sitenizi doğal popülerliğe ulaştırmak çok daha kolay ve hızlı olacaktır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

Doğallık, optimizasyon çalışmalarındaki en anahtar ve en önemli kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır.
Doğallık kavramının temelini oluşturan en önemli özellik de çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünememesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi, sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini de beraberinde getirmektedir.

Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde Google’da ön planda olmak ciddi bir uzmanlık ve profesyonel çalışma gerektirir. Cyberman İstanbul ekibi olarak ürün veya hizmetlerinizi yeni müşterilerle buluşturmanın önemini biliyor, gece gündüz bunun için çalışıyoruz.

Google Analytics Google Search Console düzenlemeleri, backlink alımı, içerik ve meta tag optimizasyonları gibi birçok SEO – arama motoru optimizasyonu kurallarını eksiksiz yerine getirerek firmanızın yeni müşteriler kazanmasını sağlıyoruz.

Çay Sevenler

Tıklayın

Kahve Sevenler

Tıklayın