Medya Planlama

Dijital medya planlama, markanızın sunmuş olduğu brief doğrultusunda ulaşılmak istenen hedef kitleye en uygun siteler ve en etkili yayın modelleri ile erişerek, kurumların dijital ortamdaki stratejilerinin ve medya harcamalarının belirlenmesidir. Tahmin üzerine, afaki belirsiz atışlar ve konumlandırmalar yaparak dijital medya planlama yapılamaz. Hangi platformlarda reklam verilmesi gerektiği ve reklamların nasıl, ne şekilde doğru amaca ve doğru hedef kitleye ulaşacağını hesaplamak analiz yoluyla yapılabilir.

Konvansiyonel ajansımız olan ve sektörde 30 yıllık bir tecrübeye sahip WBR İstanbul olarak uyguladığımız UTM Tracking metodu ile başarıya emin adımlarla ulaşmaktayız.

Medya planlaması hazırlanırken belirlenmesi gereken öncelikli hususlar kampanyada verilecek olan tüm mesajların doğru seçilmesi, etkili ve dikkat çekici mesajların oluşturulması ve doğru hedef kitlenin belirlenmesidir. Belirlenen bu hedef kitleye kampanya KPI’na bakılarak uygun satın alma modelleriyle ulaşılmalıdır. Kampanya boyunca belirli aralıklarla yapılan ara raporlamalarla yayınların efektifliği ve başarısı ölçümlenerek, bu doğrultuda yayın optimizasyonları sağlanır ve gerektiği takdirde değişikliğe gidilebilir. Kampanya sona erdikten sonra ise detaylı bir final raporuyla yapılan iletişimin başarısı ölçümlenir. Hazırlanacak diğer stratejilerde bu know how dikkate alınır.
Biz profesyonel ekibimizle markanız için en doğru dijital medya planlaması gerçekleştiriyoruz. Sahip olduğumuz know howları en etkili biçimde analiz ederek en efektif sosyal medya kanalları ile doğru hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu noktada dijital medya bütçenizi de en karlı biçimde kullanmak için ince eleyip sık dokuyoruz. Zira ölçümlemeye açık olan dijital medya planlarının başarısı bizim önceliğimizdir. Çünkü iş ortaklıklarımızı uzun vadeye ve başarıya dayalı oturtma prensibiyle hareket eden ajansımız, daima operasyonel karlılığınızı düşünmektedir. Kalıcı başarılar için en etkili ve en düşük maliyetli dijital medya planlamalarını oluşturmak için daima yanınızdayız.

Çay Sevenler

Tıklayın

Kahve Sevenler

Tıklayın