Monitoring

Dijital dünyadaki sitelerde her sektör, marka ya da kişi hakkındaki konuşmaları, yorumları, tagleri vs takip etmeye monitoring denir. Monitoring hizmeti aslında takip etmek olarak algılansa da, analiz ve raporlamaya da yer verilmektedir.

Monitoring hizmeti ile marka, kişi ve sektör hakkındaki yorumları yakından takip ederek, hedef kitlenizin sahip olduğu içgörülere ve güncel algınıza yönelik daha doğru çıkarımlarda bulunabilirsiniz. Bu noktada profesyonel ekibimiz size ve markanıza doğru monitoring hizmetini tün detaylarıyla sunarak, markanız hakkında hedef kitleniz için en doğru çıkarım ve analizler yapabilmenize olanak sağlıyor.

Böylece sosyal medyada reklamdan, sosyal medya satın almaya kadar gerçekleştireceğiniz tüm operasyonlarda en doğru verilerden yararlanabilirsiniz.  Potansiyel hedef kitlenizin hangi mecraları (Twitter, Instagram, Forum siteleri, sözlükler, şikayet siteleri, vs…) daha çok kullandığını gözlemleyebilir ve böylece hedef kitlenizin aslında ne istediğini, markanız hakkında nasıl bir algıya sahip olduğunu  ve sizin ulaşmak istediğiz marka içgörüsü için neye ihtiyacı olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Anlık takip ile dijital dünyadaki konuşulmaları yakından görebiliriz. Markaların yapmış oldukları kampanya ve etkinliklerin ne kadar amacına ulaştığını, olumlu ya da olumsuz kullanıcı gönderilerini erkenden fark edebiliriz.

Sosyal medyada her marka olumsuz durumlarla karşılaşabilir. Önemli olan bu durumu anında tespit ederek doğru bir iletişimle aksiyon almak ve problemi çözmektir. Online itibar yönetimi ile markaların negatif durumları pozitife çevirmesi mümkündür. Müşteri bağlılığı ve yeni müşterilerin kazanımında önemli bir adımdır.

Geliştirdiğimiz monitoring tool ile sosyal medyada ve bloglarda hakkınızda yazılan yazıları ve yapılan yorumları anlık olarak takip ediyoruz. Gerekli durumlarda aksiyon alınmasını sağlayarak olumlu – olumsuz – nört etiketleriyle sosyal medya itibar analizi gerçekleştiriyoruz.

Çay Sevenler

Tıklayın

Kahve Sevenler

Tıklayın