Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi; facebook, instagram, twitter gibi tüm sosyal medya sayfalarının ve sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini, nasıl daha etkili  bir etkileşim sağlanabileceği, herhangi bir kriz anında nasıl bir yöntem izlenebileceğini ve imaj yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini gösteren tüm durumları içine alan bir plandır. Her geçen gün daha büyük önem kazanan ve günümüzde iletişim anlamında belki de zirvede yer alan sosyal medya, her marka için vazgeçilemez bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir. Bu nedenle sosyal medya yönetimi de günden güne daha önemli bir hal almakta ve markalar için stratejik açıdan da kritik bir konuma sahip olmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi’ndeki kritik noktalar:

Hedef kitlenin doğru belirlenmesi: Markanız için en doğru hedef kitlenin belirlenmesi gerekir. Zira sosyal medyadaki tüm aksiyonlarınız onlara yönelik alınır.

Yaratıcı ve etkileşime açık içeriklerin oluşturulması ve yönetimi: İçerik yönetimi, sosyal medya yönetmenin en can alıcı noktasıdır. Sosyal medya paylaşımlarında kullanacağınızın iletişim dilinin anlaşılır vehedef kitlenizin dikkatini çeken içerikler olmasına özen gösterin.

Rakip analizinin iyi yapılması: Her ortamda olduğu gibi sosyal medyada da rakiplerinizi iyi izlemeniz ve sosyal medyada aldıkları aksiyonarı iyi okumanız gerekir.

Müşteriler ile sosyal medya üzeinden kurulacak diyalog yönetimi: Müşteri ilişkileri yönetimi sosyal medyada da önemini korumaktadır. Müşterilerinize sosyal medya üzerinden tüm geri dönüşlerde dikkatli olmanız gerekir.

Sosyal medya reklamlarının ve mecralarının etkili kullanımı ve yönetimi: Doğru yapılan reklam çalışmaları ile markanın ulaştığı hedef kitle daha iyi okunabilir ve sosyal medya stratejimizin sağlaması gerçekleştirilebilir.

Biz profesyonel ekibimizle sosyal medyada markanızı en iyi şekilde temsil ederek yeni müşteriler kazanmanızı, mevcut müşterilerinizin gözünde itibarınızı yükseltmenizi sağlıyoruz. Tüm bunları yaparken yaratıcı fikirleri sizin için üretiyor, büyüt bir titizlikle uygulayarak hayata geçiriyoruz.
Sosyal medya stratejinizi oluştururken markanızın hedeflerini ve mevcut pazarlama stratejilerini göz önünde bulunduruyoruz. Online itibar yönetimi ve kriz iletişim planı ile sosyal medyada karşılaşacağınız problemlere proaktif bir yaklaşım geçiştiriyoruz.

. Üstelik bu işlemleri, conversion optimization (dönüşüm optimizasyonu) çalışmaları ile birleştirilerek ölçülebilir faydalarını raporluyor, sürekli olarak geliştiriyoruz.

Çay Sevenler

Tıklayın

Kahve Sevenler

Tıklayın