Sosyal Medya Reklamları ( Sosyal Media Marketing )

Social Media Marketing; TÜİK – Türkiye İstatistik Kurumu 2016 verilerine göre Türkiye’deki hanelerin %70’i internet erişimine sahip ve internete giren bireylerin %82’si sosyal medya için giriyor. Bu durum sosyal medya reklamları doğru kullanıldığında nasıl büyük bir erişime sahip olabileceğimizi gösteriyor. Sosyal medya, pazarlamanın yeni etkinlik alanlarından birisidir. Literatüre de sosyal medya pazarlaması ( Social Media Marketing ) adıyla girmiştir. Genel kabul görmüş ortak bir sosyal medya tanımına rastlanmamasına rağmen, sosyal medya kavramından sosyal içerikli web siteleri kastedilmektedir.

 

Sosyal Medya

 

Sosyal medyanın (Sosyal Media Marketing), bireylere online ortamda kendisini ifade etme ve tercihlerini ortaya koyma fırsatı sağlaması onu farklı ve popüler kılmaktadır Geleneksel medya kanallarının dışında, sosyal medya kanalları pazarlama yaklaşımına yeni bir boyut kazandırmaktadır. İnternet’in getirmiş olduğu yenilikler ve özellikler, geleneksel medyanın sahip olmadığı farklılıkları içermektedir. Bu farklılıklar sadece teknolojik özelliklerden değil; insanlar arasında ve kurumların insanlarla bire bir iletişimi gibi sosyal içerikli ilişki ve iletişim kurma fırsatından kaynaklanmaktadır.

Sosyal medyada Reklam ve sonuçlar

Günümüzde ulusal ve uluslararası irili ufaklı tüm işletmeler, bu alanları kullanarak daha fazla rekabet gücü elde etmek ve karlılıklarını artırma yoluna gitmektedirler. Aynı zamanda istatistiklere bakıldığında tüketicilerin büyük kısmının da ürün tercihlerinde ve satın alımlarında her geçen gün artan bir büyüme oranıyla interneti ve sosyal medyayı kullandıkları gözlemlenmektedir.

İçerik Mecraları

Bu noktada sizlere sağlayacağımız profesyonel hizmetimizle en büyük amacımız, kişisel olarak fazla kitlelere ulaşmanın ötesinde sizi gerçek ve doğru hedef kitlenize ulaştırmaktır. Facebook, youtube, Instagram, Foursquare ve Linkedin gibi mecralarda performans odaklı reklam yönetimi anlayışımızla tıpkı Google AdWords – ADS reklamlarında olduğu gibi markanıza yüksek bir yatırım geri dönüşü sağlıyoruz.

Hedef Kitle

Sosyal Media Marketing bütün mecralarda olduğu gibi sosyal medyada ve sosyal medya reklamlarında da doğru mesaj ile doğru hedef kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Reklamlarımızı maksimum seviyede segmente ederek, oluşan grupları kesiştirerek ileri düzey optimizasyon formülleri uyguluyoruz.

Sosyal Medya Reklamları Nedir? Nasıl Reklam Verilir

Sosyal Medya Reklamları ve Dijital Pazarlama Kanalları

Sosyal medya günümüzün en büyük kitle iletişim araçlarından biri olarak hayatımıza girdi ve görünen o ki uzun bir süre de yerini kimselere kaptırmayacak. Bütün büyük firmaların, kullanıcıya birinci elden ulaşabilmesini sağlayan sosyal medya reklamları pazar payı düşünüldüğünde hiç küçümsenmeyecek bir yere sahip.

Sosyal medyada reklam kampanyaları oluşturmak, bu kampanyaların takibi ve insanlarla olan etkileşimleri ölçümlenerek, strateji ve yöntemleri belirlememize yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medya Reklamları birçok farklı sosyal medya kanalını/mecrayı içermektedir. Reklam verebileceğiniz bu kanalların her birine saldırmaktansa, sizin için uygun olan ve varlık göstermek istediğiniz sosyal medya mecrasını belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Reklam vermek istediğiniz sosyal medya kanalını seçerken

Hedef kitlenizi;

– Yapılacak reklamları ulaştırmak istediğiniz coğrafi bölgeyi
– Reklamların yayınlanmasını istediğiniz zaman planlamasını
– Harcamak istediğiniz bütçeyi
– Sosyal medyaya reklam verme amacınızı ve stratejinizi

Oluştutulacak Kampanya iyi bir planla ile belirlenmeli, konu ile ilgili kaliteli doğal görseller kullanılmalı, doğal farklı güçlü ve anlaşılır bir iletişim dili kullanarak farklılık geliştirilerek yapılmalıdır.

Google ADS yazımızı inceleyin

Sosyal Media Marketing